#KOLEMJESENIKU
Cyklostezka Kolem Jeseníku

O CYKLOSTEZCE KOLEM JESENÍKU

Unikátní designová cyklostezka vedoucí malebnou turistickou oblastí Poodří z obce Jeseník nad Odrou do Vražného je jedinou svého druhu v Evropě. 4,8 kilometru dlouhá trasa vznikla za spolupráce designéra Radka Leskovjana, majitele značky českých ikonických triček UAX!, starosty Jeseníku nad Odrou, Tomáše Machýčka, a s podporou SFDI a Moravskoslezského kraje. Po celé své délce je nová cyklostezka potištěna hesly originálního obrázkového slovníku moravskoslezského nářečí, jehož autorem je právě designér Radek Leskovjan.

Nasedněte na kolo a přijeďte se projet kolem Jeseníku. Protáhnete tělo, pokocháte se okolní krajinou a pobavíte se nevšedními výrazy i trefnými obrázky.

Nalaďte se s námi na moravskoslezskou vlnu!

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ

Slavnostní otevření unikátní designové cyklostezky proběhlo 23. 6. 2021. Nechyběli zde členové marketingového oddělení Moravskoslezského kraje, vedoucí zastupitelé destinačního managementu MSK, novináři, fotografové i televizní štáby. Událost si nenechala ujít ani široká veřejnost a podívat se přišli obyvatelé obcí, fanoušci cyklistiky a designu i spousta dětí, které si s sebou nezapomněly vzít kola, aby mohly novou cyklostezku hned vyzkoušet.Cyklostezka Kolem Jeseníku


Symbolického přestřižení duše na kolo se ujali (na foto zleva) designér Radek Leskovjan, starostka obce Vražné Gabriela Grzegorzová, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ján Krkoška a starosta obce Jeseník nad Odrou Tomáš Machýček.

K zapůjčení zde byla kola klasická i elektrokola, pro fajnšmekry pak bylo přistaveno kolo pivní. Hosté si mohli pochutnat na bohatém rautu a na památku dostali dárečky v podobě triček značky UAX! s logem cyklostezky a jejím potiskem, tedy motivem kresleného slovníku moravskoslezského nářečí.

DESIGN

DESIGN

Obrázkový slovník vytvořil Radek Leskovjan pro Moravskoslezský kraj před 2 lety. S doplněním hesel mu pomáhali lidé na sociálních sítích, kde se z jedinečného projektu stal obrovský hit. Jednotlivé výrazy doprovázejí vysvětlující obrázky v typickém designu značky UAX!. Kvůli cyklostezce však musel designér obrázky upravit, aby se daly jednotlivé motivy vyřezat do velkých hliníkových šablon, přes které se pak slovník nastříkal na asfalt.

Při projížďce nádhernou místní krajinou se tak cyklisté zábavnou formou dozvědí, co jsou to „štrample“ nebo „bližňata“. Kompletní slovník je hned na 3 místech cyklostezky, po celé její délce jsou pak natištěna samotná hesla.

Cyklostezka Kolem Jeseníku
JAK TO VZNIKLO

JAK TO VZNIKLO

Nová cyklostezka je vítaným propojením obcí a nabízí pohodlnou a bezpečnou cestu, kterou můžete projet na kole, na bruslích nebo třeba koloběžce. Cyklostezka byla dokončena v dubnu letošního roku a v květnu prošla oficiální kolaudací. Náklady na cyklostezku činily 34 mil. korun.

Cyklostezka Kolem Jeseníku
KAM DÁL?

KAM DÁL?

V dalších fázích tohoto projektu by měl být na nejzajímavější místa cyklostezky umístěn originální městský mobiliář, který bude vizuálně propojen s motivem potisků. V plánu je i navázání dalších cyklostezek nejen s asfaltovými, ale i s přírodními povrchy a terény. Už nyní můžete na kole Kolem Jeseníku najet až 100 kilometrů.

Cyklostezka Kolem Jeseníku

RADEK LESKOVJAN
PŘEDNÍ ČESKÝ DESIGNÉR A GRAFIK ZNAČKY UAX

„Vsadili jsme na originalitu a na vtip, což je podle mého názoru jedna z nejlepších cest, jak podpořit cestovní ruch v kraji. Lidé se chtějí bavit a náš projekt jim k tomu dává dostatek příležitostí. Navíc úsměvnou formou vysvětluje výrazy, jimž návštěvníci z jiných částí republiky nerozumějí.“

RADEK LESKOVJAN<br />PŘEDNÍ ČESKÝ DESIGNÉR A GRAFIK ZNAČKY UAX

Radek Leskovjan

Radek Leskovjan vytvořil brand s vtipnými obrázky a navrhl a založil společnost UAX!, která je již od r. 1996 předním českým výrobcem značkového oblečení nejen pro volný čas. Doménou značky jsou bavlněná trička s originálním potiskem, najdete zde i mikiny, tašky, doplňky a další produkty s výběrem z 391 originálních potisků UAX!. Velký důraz je kladen na kvalitu materiálů.

Radek Leskovjan vytváří personalizovaný merchandise design, videoanimace, gify a nálepky pro sociální sítě na míru pro firmy a značky jako např. SMURFIT KAPPA, KENTICO, MEOPTA, HYUNDAI, JABLOTRON, OZO, HC OCELÁŘI, MMCITÉ, USSPA, EIZO a další. Ukázky prací najdete na www.radekleskovjan.com.

Cyklostezka Kolem Jeseníku

MAPA CYKLOSTEZKY KOLEM JESENÍKU

MAPA CYKLOSTEZKY KOLEM JESENÍKU

SPOLUPRÁCE

PÁNSKÉ TRIČKO SKRAT S POTISKEM 1260 TRANSLEJT LIMITED EDYŠN 2.0 MSK V BARVĚ WHITE

#UAXDESIGN

Stejný motiv obrázkového slovníku moravskoslezského nářečí, který je natištěn na cyklostezce, zdobí i trička, tašky, hrníčky, polštářky nebo třeba osušky a ručníky značky UAX!. Ta sídlí nedaleko cyklostezky, v Bernarticích nad Odrou, a tak si můžete udělat malou zajížďku a odvézt si z návštěvy moravskoslezského kraje vtipný suvenýr.

Bolí vás nohy? Už neujedete ani metr? Tak hezky odpočívejte a kupte si UAX! produkty jednoduše online.

CHCI TRIČKO S NÁŘEČÍM!
Cyklostezka Kolem Jeseníku

A ještě o mnoho víc! Pokud si netroufáte dát 100km na klasickém kole, přijďte si půjčit elektrokola. Naše půjčovna elektrokol sa nachází v Bernarticích nad Odrou 131 v designové dřevěné budově firmy UAX s.r.o. U nás si můžete půjčit 4 elektrokola na pár hodin, nebo klidně i na celý den. Zarezervujte si elektrokola v rezervačním systému, nebo na čísle +420 731 574 676 či na email fish@uax.cz. Těšíme se na vás!

SLEDUJTE NÁS!

Galerie

Kliknutím na fotku přejdete do galerie s fotkami cyklostezky Kolem Jeseníku.

Česky  |  English


© 2023 Cyklostezka Kolem Jeseníku All rights reserved. Webdesign by UAX
Skoč na vrch stránky